Zmiany stawek stypendialnych dla doktorantów
Link 16.03.2013 :: 13:26
Informujemy, że wprowadzono obowiązujące w semestrze letnim roku akademickiego 2012/2013 kryteria przyznawania oraz wysokości stypendiów socjalnych, socjalnych w zwiększonej wysokości, specjalnych dla osób niepełnosprawnych, stypendiów rektora oraz zapomóg dla doktorantów.


Samorząd Doktorantów UMCSMinikonferencja 6 organizowana w ramach Środowiskowych Studiów Doktoranckich z Nauk Matematycznych (ŚSDNM)
Link 20.03.2013 :: 12:06
Serdecznie zapraszamy doktorantów nauk matematycznych (nie tylko uczestników ŚSDNM) oraz zainteresowanych pracowników naukowych do udziału w szóstej minikonferencji w ramach Środowiskowych Studiów Doktoranckich z Nauk Matematycznych organizowanej przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Więcej informacji na stronie konferencji: http://minikonferencja.ssdnm.umcs.lublin.pl


Samorząd Doktorantów UMCS


Adam Gągol finalistą konkursu FameLab
Link 20.03.2013 :: 13:36
Miło nam poinformować, że doktorant Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS został jednym z dziesięciu finalistów konkursu FameLab. Jest to projekt dla badaczy, którzy nie boją się myśleć niestandardowo i mają żyłkę popularyzatora nauki. W szranki stają naukowcy, którzy prowadzą badania w zakresie nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych, rolniczych lub technicznych. Gala finałowa odbędzie się 11 maja w Centrum Nauki Kopernik.

Adam Gągo
l – robi doktorat z informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz z matematyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, w Lublinie. Specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów na czas. Poprzeczkę ustawia wysoko. Problem, nad którym armia komputerów biedziłaby się kilka miliardów lat, opracowywane przez niego algorytmy aproksymacyjne rozwiążą szybko bez trudu. Przed komputerem siada rzadko, bo go rozprasza. Najlepiej pracuje mu się, gdy pisze markerem po tablicy. Kilka razy w tygodniu spotyka się z innymi matematykami, którzy też myślą przed tablicą. Każdy przed własną, w innym pokoju Katedry Algorytmiki UJ. Algorytmy całkowicie go pochłonęły, rzucił dla nich psychologię, którą w wolnym czasie studiował. Interesują go niebanalne pytania. Chociażby to: czy istnieją jakieś matematyczne różnice między tworzeniem muzyki, a jej odtwarzaniem? Sprawdza się także w podróżach, zwłaszcza tych „za jeden uśmiech”. Autostopem dotarł na Kaukaz i na Saharę.Materiały ze strony FameLab.org.pl


Samorząd Doktorantów UMCS


Staże Warszawskiego Centrum Nauk Matematycznych dla doktorantów spoza Warszawy!!!
Link 26.03.2013 :: 19:16
Warszawskie Centrum Nauk Matematycznych (WCNM) ogłosiło nabór na staże dla doktorantów spoza Warszawy. Staże przeznaczone są dla   doktorantów z ośrodków krajowych i zagranicznych, którzy chcieliby   prowadzić badania i uczyć się w jednostkach Centrum pod opieka   pracowników MIMUW lub IMPAN.

Termin zgłoszeń upływa 15 kwietnia 2013 r.

Staż odbywa się w czteromiesięcznych cyklach semestralnych w trakcie roku akademickiego: w semestrze jesiennym od 1 października do 31 stycznia i w semestrze wiosennym od 15 lutego do 15 czerwca. Można aplikować o jeden lub dwa semestry.

Wysokość wynagrodzenia za staż w formie stypendium wynosi 4000 zl miesięcznie brutto i jest   niezależne od innych stypendiów.

Więcej informacji na temat tego programu oraz formularz do składania wniosków znajduje się na stronie WCNM: http://wcmcs.edu.pl/node/40 oraz http://wcmcs.edu.pl/sites/default/files/stazeDR.pdf.

Samorząd Doktorantów


Świąteczne życzenia
Link 28.03.2013 :: 22:48


Archiwum

2018
2017
2016
2015
2014
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
2011
2010
2009
2008
2007

Linki

Krajowa Reprezentacja Doktorantów